2010. február 8., hétfő

Szülinapos

Tyű, hol is kezdjem? Mondjuk a leges elején. Pénteken voltam műtéten, megcsinálták a hülye lábujjam, és kaptam egy szééép naaaagy kötést rá. Szombaton meg menni kellett Pestre reggel Brigi szülinapozni. Viszont a kötésem nem fért bele a cipőmbe, ezért aztán papucsban indultam neki. Igen ám, de miután másfél hétig egy pici hó se esett, természetesen szombat reggelre muszáj volt elkezdenie zuhogni, így sikeresen el is vágódtam, amitől a másik lábam - aminek addig nem volt baja - szintén elkezdett fájni. Majdnem lekéstük a vonatot, de végülis sikeresen feljutottunk. (Remélem a sebészbácsi nem olvas blogot, különben nagyon le leszek szídva. x"D)

Lényeg a lényeg, odaértünk az étterembe,
Lyra is megérkezett, rendeltünk is enni és ettünk meg marhultunk, ahogy szoktuk. A kaja amúgy nem volt rossz, de itt hívnám fel mindenkinek a figyelmét, aki olvassa, hogy ne menjetek a Momotaroba, mert bunkó a pincérnő. xD Ettől függetlenül ilyen apróság persze nekünk nem tudja letörni a kedvünk. Kaja után aztán jött a tortázás. Pöttyet meglepődtem, mikor elém is odaraktak egy tortát. xD Az ég világon mindenre számítottam, még töklére is, de erre nem. :D Ajándékoztunk is, Brigivel keresztbe ajándékoztuk egymást, és fel is lett véve az egész, úgyhogy nem is részletezem igazán, mindenesetre nagyon menő ajándékokat kaptam. :D Lyrának viszont - én hülye - elfelejtettem az ajándékát, úgyhogy kicsit vertem a fejem a falba, de conon mindenképp bepótolom. *bocsánatkérő hajlongás ezerrel*

Ajándékzás után elvonultunk a nemistudommianeve teázóba, ami viszont nagyon jó és hangulatos hely, úgyhogy oda menjetek. xD Majd valaki úgyis biztos megmondja a nevét a kommentekben. :D Szóval ott még beszélgettünk egy csomót és ettünk szerencsesütit, aztán Brigi kíséretében hazavonatoztunk.

Összességében nagyon jól éreztem magam, úgyhogy köszönök mindenkinek mindent! *nagyölelés* Most pedig, ha már ezt megírtam, tessék kommentelni, 1, 2. :D

2010. január 10., vasárnap

Ez+Az

Régen írtam már, és ideje volna. Sok minden történt sok mindennel kapcsolatban. Menjünk szépen sorban.

Tada-Manga
Valószínűleg utoljára írtam le a blogomba ezt a szót. Karácsony előtt ugyanis 7-en, köztük én is, (majd később még 3-man) kiléptünk a csapatból. Jó ideje zavart pár dolog, és nem kicsit. Sajnos mivel nem jutottunk velük dűlőre, úgy döntöttünk, nem akarunk tovább idegeskedni rajtuk, ezért közösen új fordítócsapatot alakítottunk Hell of Translations néven. Azokat a projekteket, amik fontosak számunkra, folytatjuk ezzel a csapattal, és természetesen új projektjeink is lesznek. Remélem sok olvasónk lesz, és megéri majd a belefektetett energiánkat. Ha valaki kíváncsi ránk, itt megtalál minket: Hell of Translations honlap

Hugi
No igen, nem tudom, írtam-e már róla, mennyire kiakaszt húgom osztályfőnöke. Húgom most 3-os, de mind őt, mind minket teljesen kikészít idegileg az a nő. Első óta folyamatosan baja van velünk, és olyan dolgokat művel, ami - szerintem - egy pedagógus számára megengedhetetlen volna. Egyszerűen nem tudom megérteni, hogy taníthat még mindig egy ilyen ember... Mindenesetre most minden erőmmel azon vagyok, hogy rávegyem anyát, vigye el Pécsre húgomat 4-től, mert ha így megy tovább, teljesen meg fogja utálni az iskolát, ráadásul minden maradék önbizalmát elveszíti. Viszont ahhoz, hogy el lehessen vinni, apának munkát kell találnia, ami egyelőre nem sok jóval kecsegtet. Remélem azért tavaszra megoldódik, és ez az utolsó ilyen szenvedős év...

Egyetem
Hát erre nem is érdemes sok szót vesztegetni. Még mindig csekély számban vannak értelmes/használható tantárgyaim és még mindig nem szeretem a csoporttársaimat. A maradék másfél évet megcsinálom, hogy legyen papírom, de az egésznek baromira nincs köze ahhoz, amit az oviban csinálni kell. Az az 1 vagy 2 hét gyakorlat ami félévente van többet ér a 3 év teljes egyetemi képzésnél. Szegedet se szeretem és alig várom, hogy végre visszaköltözhessek Pécsre.

Karácsony+Szilveszter
Az idei Karácsony szép volt és jó, viszont valamiért nem tudtam úgy belemerülni, ahogy szoktam. Talán túl sok minden összejött és egyszerűen nem tudtam rá koncentrálni teljes figyelemmel. Mindenesetre a fánk megint nagyon szép lett, a halászlé átlagon felülien finom, és megint kaptam sok mindent, aminek örültem. És amit én adtam a többieknek, annak is örültek.
Szilveszterkor sajnáltam nagyon, hogy Barbi és Fruzsi végülis nem tudtak jönni, meg persze az ikreknek is örültem volna, csak ők már korábban mondták, hogy nem fog összejönni. :/ Azért így is jó volt és sokat nevettünk meg játszottunk. A szokásos ünnepi súrlódások persze megvoltak, ami kicsit beárnyékolta a dolgokat, de remélhetőleg idővel megoldódnak nagyjából ezek is.

Nohát így hirtelen most ennyi jutott eszembe, majd ha lesz még valami, írok új bejegyzést.

2009. november 15., vasárnap

Játékos 2.0

Eszti és Szandi is írtak nekem 5-öt, úgyhogy most azt is kifejtem.

Kezdjük Esztiével...
Sütőtöklé: Ó, igen, a fantasztikus halloween-i ital, ami nem elég, hogy sűrűbb lett a kelleténél, de hála Bran fűszerezésének, gyömbértúltengésben is szenvedett, úgyhogy gyakorlatilag ihatatlan volt. Szerintem azóta is ott van még az asztalon, mert senki nem mert hozzányúlni, hogy kiöntse. x"D

TM állatok: Ők az újdonsült kis háziállataink, szám szerint kettő nőstény TengeriMalac, Mimi és PomPom (avagy Pomi). Nagyon aranyosak, és mindig sípolnak, ha éhesek. xD Viszont legalább ők is este alszanak.

ÓPR: Ezt nem is szabad rendesen kifejtenem, mert csomóan nem tudhatják még, hogy mi az a PR. O_O Abból, hogy ezt kifejtésre írta nekem, legalább világosan látszik, hogy Eszti miért HPR és nyomkerák. xD

Krúll: Nem is tudom erről mit kéne írnom. Egyértelmű, hogy krúll vagyok, nincs is rajta mit ragozni. A többi krúll elismeri, a nyomkerákok meg saját bőrükön tapasztalják. >D

Papírsütés álá gofri: Úgy esett e rém eset, hogy sikeresen eltört halloween előtt pár nappal az otthoni gofrisütőnk. Viszont Briginek gofri kellett, mert már gondolatban rákészült, hogy azt fog enni, tehát Eszti elhozta az övét halloween-ra. Anya annak rendje és módja szerint be is dugta, hogy felmelegedjen, és beleönthesse a tésztát. Igen ám, de amikor a kis piros pötty jelezte, hogy felmelegedett, és anya felnyitotta a tetejét, hogy beleöntse a tésztát, kiderült, hogy Eszti benne hagyta a használati utasítást, ami ennek következtében cukin megpörkölődött. x"D Vicces volt. :D

Na, lássuk Szandi részét...
Kisállatok: Na most ezt nem tudom, hogy a rendes állatainkra vonatkozik, vagy a valenthes petekre. xD Mindenesetre kisállatunk van/volt/lesz elég, szám szerint 3 macska, 1 törpenyúl, 2 tengerimalac, 1 pézsmateknős, meg egy rakás hal. Volt nemrég egy hörcsög is, de ő már az örök szalmamezőkön rágicsál. :'(

Trade: Felteszem ez a Restaurant City miatt lett. :D Szandinak is küldtem már egy rakás trade-et, de eleinte azon munkálkodtunk, hogy legalább egyet tudjon elfogadni, mert mindig olyan kellett volna tőle, amire neki is szüksége volt. xD De aki még nem ismerné a játékot, az feltétlenül regisztráljon facebook-ra (igen, Tapi, te is, mert JÓ xDDD), és látogassa meg a Restaurant City alkalmazást. :D

Homokozó: Lehet, hogy nagyon szenilis vagyok, de ezt most akkor se értem. xD

PR: Na tessék, a másik nyomkerák... x"D Igen, PR vagyok, igen, a többi PR tudja, miért, de akkor se fogom leírni a blogba, mit jelent. xDD

Fanfic: Ezt már egyszer kifejtettem Kaen asszociációja kapcsán, úgyhogy több szót nem is vesztegetnék rá. :)

A homokozót meg majd módosítom, ha Szandival beszéltem és megtudtam, mire akar ez vonatkozni. xD