2010. június 13., vasárnap

Gondolkodós

Mivel tanulnom kéne, de túl meleg van, ezért nem tudok koncentrálni, gondoltam ideje írni egy bejegyzést. Hogy miről, azt még én sem tudom, szóval lehet, hogy elég össze-vissza lesz, de néha kell ilyen is.

Mint látható, a blog megújult. Valahogy nem szerettem a régi dizájnt, mert nem adott semmiféle késztetést, hogy írjak. Úgy érzem, ez most jobban illik hozzám is, és a hangulatomhoz is, és segít gondolkodni. Szívesebben írok így a blogba.

Apropó, írás. Az utóbbi időben eléggé hiányzik. Előbb a beadandók, aztán a vizsgák miatt nem volt időm semmire, többek közt írni se. Szeretném végre elkezdeni a tervbe vett folytatásost, és szeretnék haladni vele, hogy megtudjam, lesz-e olyan jó, mint elképzeltem. Ráadásul tudom, hogy ezzel gyakorolnám is, ami nem megy - a történetszálak kifejtését. Hiába, kezdő vagyok még, nem nagyon tudom belőni az ideális fejezethosszúságot. Valamiért tartok tőle, hogy az olvasókat untatni fogják a hosszabb leírások, a részletesebb bemutatások. Nem is értem magamat, mert miért untatná az olvasókat olyan, ami engem se untat írás közben? Mindenesetre bele kell még jönni. Ahhoz pedig írni kell, sokat. Ahhoz pedig idő kell, sok.

Ahhoz, hogy időm legyen az írásra, előbb össze kell szednem magam a HoT terén. Persze majd csak a holnapi vizsga után, amin vagy átmegyek, és örülök, mint majom a farkának, vagy nem, és nagy sóhajjal halasztom utolsó évre. >.< Tehát akárhogy is lesz, keddtől végre nekiállhatok dolgozni, tervek szerint lefordítom a Rinne 13-14-et, utólektorálok 3 rész Fairy Tailt, és összeszedem Brigivel, miket kell megbeszélni 2 hét múlva a csapatgyűlésen. Ezen kívül a jövő hét folyamán feltelepítem a Photoshopot, és megcsinálgatom a pár hiányzó Valenth névtáblát a szombati találkozóra.

Nyárra még van ezen kívül kismillió más dolgom. Brigivel végignyomjuk az Inu Kanketsu-hen hiányzó fejezeteinek lekotrását, tervezem lefordítani a one shotomat (direkt nem írok címet, ha-ha), be akarjuk érni valamilyen úton-módon a Rinne mangát. Ezek csak a HoT teendők. Hogy mennyire haladunk velük, azt majd meglátjuk, de a cél legalább megvan. Ezen kívül kell majd még angoloznom a nyáron Henrikkel, hogy nagyjából képben legyünk az október 2-ai felsőfokúra. Ahogy említettem, akarok írni is végre. Ezen kívül nyár közepétől ott lesznek a zsűrizendő ficek - amikre amúgy már most kíváncsi vagyok. És a nyár egy részében persze főzni is én fogok, mivel én leszek otthon. Félreértés ne essék, ezek egyikét sem tekintem tehernek. Mindet szívesen csinálom (a főzéstől eltekintve, mert sütni szeretek inkább), csak valahogy így áttekintve vakargatom a fejem, hogy hogy lesz erre mind elég egyetlen pici nyár.

Mindenesetre várom már a jövő hetet, hogy csinálhassam, amihez kedvem van, és remélem nem lesz az egész nyár ilyen tikkasztó, 40 fokos, és agyzsibbasztó.

U.i.: Ezt a bejegyzést még délelőtt írtam, csak mire kész lettem vele, elment a netünk. x)

2010. április 28., szerda

SakuraCon 2010

Noh csak eljutottam odáig, hogy megírjam ezt a blogbejegyzést. Elég hosszú lesz, de betűrendben kategóriákra bontom, szal mindenki nyugodtan olvashatja csak azt, ami érdekli. :D

AMV:
Ebből sajna idén nem sokat láttam, de már folyamatban van a pótlása a luggi által készített lista alapján. Most tartok az experteknél. Elég vegyes, de összességében azt tudom mondani, hogy a nemzeti blokk tavaly nyáron jobban tetszett. Valahogy most minden túlságosan ráment az epillepsziás rohamot okozó agyba-főbe villogásra. A fan kategóriásoknak gratulálok, idén nagyon kitettek magukért, és ezúton gratulálok mindkét Rikának. Az egyiknek a győzelemhez, a másiknak pedig az AMV-jéhez, ami bár nem került be, de levetítették, és szerintem jól sikerült. :)

Árusok:
A választék őszintén szólva lehetett volna nagyobb. Akár figurák, akár mangák (itt elsősorban a kedvezményes pultra gondolok), akár kaja, akár egyéb fancuccok terén. Pl. egész conon kerestem tejes pockyt, és egyszerűen sehol nem találtam. Vagy az elején rögtön elkapkodták, vagy nagyon eldugták, vagy nem is volt. Figurák terén ismét nem igazán volt olyan, amit én szeretnék. Bár azért akadt 1-2, ami tervben van, de ami igazán kéne, az nem volt. A büfénél elég előnytelen volt, hogy olyan hamar elfogyott minden, szerintem erre legközelebb jobban fel kéne készülni (bár hozzáteszem a PeCsánál 100% jobb volt így is a kínálat). Jó volt, hogy így egy térben voltak az árusok elkülönítve, és a nyitott ajtók miatt nem is fulladtunk meg a tömegben. Ja és pólóárusok rulz! *imádja az új, XS-es, narancssárga, cicás fölsőjét*

Cosplay:
Idén ebből se láttam sajna sokat, mert egyrészt a fele ütközött más programmal, másrészt amikor volt időnk nézni, a K csarnok már tele volt, és hátulról nem láttunk jóformán semmit. Ez mondjuk kiküszöbölhető lenne több székkel, vagy egy PeCsában használthoz hasonló emelvénnyel. Simán beférne, és hely is maradna még a közlekedésre. A perfből nem sokat láttam, csak úgy az első 10-et, de abból egyértelműen az Otaku Forum Group tetszett a legjobban. Ötletes volt és szórakoztató. A craft nagy részét pótoltam fényképekből, és nem kellett csalódnom, idén is rengeteg szép, igényes ruha készült. Személyes kedvenceim a Trinity Bloodos Esther Blanchett, és a Dragonicás Hunter.



DDR:
Ezzel idén semmi gondom nem volt. Szerintem jó volt a helyszín is, tök jó, hogy mindkét nap lehetett DDR-ezni, és nem is kellett túl sokat várni, hogy sorra kerüljünk.

Fanfiction:
Pozitív, hogy a beszélgetést átpakolták a karaoke teremből, így a türelmetlen karaokesok nem zavarták meg. Viszont negatív, hogy egy olyan helyre pakolták, ahol ha lehet, még nagyobb volt a zaj. Ezt legközelebb előnyös lenne megoldani máshogy, berakni egy zártabb terembe, pl a fölötte lévő rajzterembe. Nem hinném, hogy a rajzok értékén rontana, vagy rongálná őket, ha 1 órára bevonulna oda a fanfic beszélgetés, szóval sztem simán megoldható. Mindenesetre annak ellenére, hogy néha egész keveset hallottam 1-2 emberből, a beszélgetés jó volt, mint mindig. Köszönöm Rhysának a kölcsön-Pikachut (:D), a zsűrinek pedig a 3. helyet és a KÖSz díjat is kösz. :D A többi helyezéssel nem minddel értettem egyet teljesen, de ettől függetlenül gratulálok minden Top 15-ösnek! :)

Karaoke:
Mind közül ezzel vagyok legkevésbé megelégedve. Legkevésbé sem értek egyet a verseny eredményivel - nem csak magam miatt. Ezt fölös tovább ragozni, lehet utálni érte. Nem tetszik, hogy hagyományosban este 8-kor még 3 órát kellett volna várni, hogy húgom sorra kerüljön. Ezt erősen szabályozni kéne. Elég igazságtalannak tartom, hogy míg vannak, akik 4x-5x sorra kerülnek, aki csupán egyetlen egyszer szeretne, kénytelen várni 3 órát. Csak annyit kéne tenni, hogy aki már egyszer énekelt hagyományosban, ha újra szeretne, egy másik listára kellene feliratkoznia, és akkor kerülne sorra, amikor elfogynak azok, akik még nem énekeltek. Azt sem tartom igazságosnak, hogy a csoportos dobogósok nem énekelhettek színpadon. Miben kevesebbek ők, mint az egyéniek? Egy szóval nagyon nem voltam elégedett a connak ezen részével.

Viszont amit szeretnék itt külön megjegyezni, mert még a karaokehoz kapcsolódik:
Nagyon köszönöm mindenkinek, aki tapsolt és ezzel bíztatta húgomat, mikor végre sorra került hagyományoson! Iszonyú sokat jelentett, és tényleg hálás vagyok érte, mert hatalmas önbizalomlöketet adott neki, amiből eddig nem volt túl sok. A Chii's Sweet Home - Ouchi ga Ichiban-ját énekelte amúgy. :)

Konzol:
Ehhez sokat nem tudok hozzászólni. Nem konzoloztam, de ahogy elnéztem igen jó volt a gépek elrendezése, és volt belőlük elég, szóval mindenkinek jutott minden. :)

Ruhatár és Sushi:
Sokan írták már sokfelé, hogy nagyon előnytelen volt az elhelyezés. Így egymás mellett igazából egyikhez se lehetett normálisan odaférni, és sajnáltam is a ruhatárosokat rendesen. De mivel sokan írták már, biztosan ez is meg lesz oldva legközelebbre.

Tömegkvíz:
Sajnálom, hogy lemaradtam róla, irtó jó bulinak látszott. :D Majd legközelebb remélhetőleg nem üt semmi mást, és akkor benevezek rá. :D

Rajzverseny:
Tetszett, hogy ilyen helyen voltak kiállítva a rajzok, mert elég tágas és kényelmesen végig lehetett nézegetni mindent hering-effektus nélkül. Ismét sok szép munka született, és ismét megállapítottam, hogy jó lenne, ha tudnék rajzolni. xD A helyben rajzolóson jóval többen voltak, mint gondoltam, de ott is nagyon sok szépet alkottak a versenyzők. Iderakom húgom rajzát is, hogy mindenki megnézhesse. xD

Zenekvíz:
Ha lett volna időnk készülni rá, talán ment volna jobban is, de ettől függetlenül szerintem menők vagyunk azzal a csoportos 5. helyezéssel. :D Majd talán legközelebb hódítunk. :D

Általános összefoglaló:
Nagyon jól éreztem magam, sokkal jobban, mint a nyárin. A HungExpo egyértelműen jobb, mint a PeCsa, és programok is egyre javulnak. Remélem legközelebb is legalább ilyen jó lesz. :)

Egyéb megjegyzendő dolgok:
- Legközelebb viszünk magunkkal kaját, megmelegíttetjük, és pacalpörköltet meg töltött káposztát fogunk enni szerencsesütivel.
- Barbi nyanya.
- Briginek és Fruzsinak köszönjük a közreműködést a bemenetelnél. Eszmei puszi érte. :*
- Ez valakinek a gyereke?
- Eszter ezért nyomkerák.

2010. február 8., hétfő

Szülinapos

Tyű, hol is kezdjem? Mondjuk a leges elején. Pénteken voltam műtéten, megcsinálták a hülye lábujjam, és kaptam egy szééép naaaagy kötést rá. Szombaton meg menni kellett Pestre reggel Brigi szülinapozni. Viszont a kötésem nem fért bele a cipőmbe, ezért aztán papucsban indultam neki. Igen ám, de miután másfél hétig egy pici hó se esett, természetesen szombat reggelre muszáj volt elkezdenie zuhogni, így sikeresen el is vágódtam, amitől a másik lábam - aminek addig nem volt baja - szintén elkezdett fájni. Majdnem lekéstük a vonatot, de végülis sikeresen feljutottunk. (Remélem a sebészbácsi nem olvas blogot, különben nagyon le leszek szídva. x"D)

Lényeg a lényeg, odaértünk az étterembe,
Lyra is megérkezett, rendeltünk is enni és ettünk meg marhultunk, ahogy szoktuk. A kaja amúgy nem volt rossz, de itt hívnám fel mindenkinek a figyelmét, aki olvassa, hogy ne menjetek a Momotaroba, mert bunkó a pincérnő. xD Ettől függetlenül ilyen apróság persze nekünk nem tudja letörni a kedvünk. Kaja után aztán jött a tortázás. Pöttyet meglepődtem, mikor elém is odaraktak egy tortát. xD Az ég világon mindenre számítottam, még töklére is, de erre nem. :D Ajándékoztunk is, Brigivel keresztbe ajándékoztuk egymást, és fel is lett véve az egész, úgyhogy nem is részletezem igazán, mindenesetre nagyon menő ajándékokat kaptam. :D Lyrának viszont - én hülye - elfelejtettem az ajándékát, úgyhogy kicsit vertem a fejem a falba, de conon mindenképp bepótolom. *bocsánatkérő hajlongás ezerrel*

Ajándékzás után elvonultunk a nemistudommianeve teázóba, ami viszont nagyon jó és hangulatos hely, úgyhogy oda menjetek. xD Majd valaki úgyis biztos megmondja a nevét a kommentekben. :D Szóval ott még beszélgettünk egy csomót és ettünk szerencsesütit, aztán Brigi kíséretében hazavonatoztunk.

Összességében nagyon jól éreztem magam, úgyhogy köszönök mindenkinek mindent! *nagyölelés* Most pedig, ha már ezt megírtam, tessék kommentelni, 1, 2. :D